Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Klasa 2e - lekcja 3

Lekcja 3 Edukacja przyrodnicza

Temat: Pory roku.

Opis zadania od nauczyciela: Obejrzyj ilustracje w podręczniku na s. 8. Przeczytaj uważnie notatkę z zadania 3 s. 8. Następnie zapisz temat w zeszycie, notatkę  i wykonaj ilustrację wg polecenia.

Notatka do zeszytu: Ziemia krąży wokół Słońca. Ruch ten nazywa się ruchem obiegowym. Sprawia, że mamy cztery pory roku.

Podziel stronę na cztery części, na każdej z nich wykonaj ilustracje danej pory roku (pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej kolejności) oraz napisz  kiedy następuje zmiana pory roku.

 zdj3

Lekcja 4 Edukacja matematyczna

Temat: Dodawanie liczb dwucyfrowych.

Opis zadania od nauczyciela: Przeanalizuj działania z zad. 1s.7 (zwróć uwagę na ilustracje!). Następnie wykonaj zad. 2 w zeszycie pod tematem. Dwa przykłady zilustruj jak w podręczniku (pamiętaj, że związane patyczki oznaczają pełną dziesiątkę!), trzy przykłady rozpisz jak w podręczniku, a pozostałe wykonaj dowolnym sposobem.

Wykonaj ćwiczenia ze s.7

Lekcja 5 Edukacja plastyczna

Temat: Wyturlaj pieska.

Opis zadania od nauczyciela: Wyturlaj swojego pieska i nadaj mu imię.  Pieska narysuj w lekturniku. Twój piesek powinien zajmować większość strony. Pamiętaj, aby wyturlać wszystkie elementy po kolei, a ilość oczek na kostce oznacza konkretny kształt danej części ciała. Nad pieskiem umieść napis: „Wyturlaj pieska”, a pod kotkiem jego imię. Karta z „wyrurlanką” stanowi załącznik 1.. Powodzenia :)))

Lekcja 6 Edukacja polonistyczna

Temat: Wdrażanie do czytelnictwa.

Opis zadania od nauczyciela: Zapraszam do czytania kolejnej lektury – „Nasza mama  czarodziejka”. Poniżej znajduje się link do książki w formacie PDF, dla dzieci, które nie zdążyły wypożyczyć. Miłej lektury!

http://www.kuwejt.orpeg.pl/sites/www.kuwejt.orpeg.pl/files/zalaczniki/NASZA%20MAMA%20CZARODZIEJKA%20J.Papuzi%C5%84ska.pdf

 

Lekcja 7 Edukacja matematyczna

Temat: Odejmowanie liczb dwucyfrowych.

Opis zadania od nauczyciela: Przeanalizuj działania z zad. 3s.7 (zwróć uwagę na ilustracje!). Następnie wykonaj pozostałe przykłady z zadania w zeszycie pod tematem. Dwa przykłady zilustruj jak w podręczniku (pamiętaj, że związane patyczki oznaczają pełną dziesiątkę!), trzy przykłady rozpisz jak w podręczniku, a pozostałe wykonaj dowolnym sposobem.

Wykonaj s. 41 i 42 w ćwiczeniach dodatkowych („Liczę – zeszyt zadań matematycznych”).

Lekcja 8 Edukacja polonistyczna

Temat: Legenda o poznańskich koziołkach.

Opis zadania od nauczyciela:  Przeczytaj legendę o poznańskich koziołkach w podręczniku s. 6. Obejrzyj ilustracje i przeczytaj odpowiadające im podpisy. Następnie poproś rodzica/opiekuna, o wspólną zabawę. => Jedna osoba  czyta  pytanie 1-5 (na dole s.7),  druga odpowiada na nie pełnym zdaniem. Po każdym pytaniu zamieniacie się rolami. Sprawdź kto zapamiętał więcejJ

Następnie wykonaj  ćwiczenia ze s. 6, 7  i 8 w zeszycie ćwiczeń.

Lekcja 9 Edukacja informatyczna

Temat: Komputerowe gry edukacyjne.

Opis zadania od nauczyciela:  Skopiuj podany link. Wejdź do Internetu i wklej link. Zaznacz ustawienia: klasa 2, reguła: rz/ż. Wykonaj co najmniej dwa dyktanda. Powodzenia :)))

https://dyktanda.online/app/# 

 

Lekcja 10 Edukacja matematyczna

Temat: Kształtowanie pojęć: godzina, pół godziny, kwadrans.

Opis zadania od nauczyciela:  Zapisz temat, następnie otwórz podręcznik na s. 10. Zwróć uwagę na oznaczenia minut obok zegara ( 5 min, 10 min, 15min…) Wykonaj podobny rysunek zegara w zeszycie ( na początku będzie Ci bardzo pomocny). Obejrzyj film :

Wykonaj zad. 1 i 2 s.10  w zeszycie oraz ćwiczenia ze strony 9 w zeszycie ćwiczeń.

Notatka do zeszytu:

1minuta – 1 min

1godzina – 1godz.

1 godz. to 60 min

pół godziny to 30 min

kwadrans to 15 min

4 kwadranse to 1 godz.

Zagraj w grę:

http://grydladzieci.edu.pl/zamyslone_wzgorze/lamiglowki/ustaw_zegar.html

Lekcja 10 Edukacja zdrowotna

Temat: Zasady zbilansowanej dieta.

Opis zadania od nauczyciela:  Obejrzyj film:

Przypomnij sobie co jadłeś wczoraj na śniadanie, obiad, kolację? Czy dziś zjesz to samo? Jeśli masz możliwość pomóż  rodzicom wykonać zdrowy posiłek.

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Klasa 2e - lekcja 3.
Powered by Joomla 1.7 Templates