Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Niech żyje bal! - 2018

IMG 8709Karnawał czas zacząć! 9.01.2018r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w balu karnawałowym pod hasłem "Bal w świecie trolli". Jak co roku dzieci przepięknie były przebrane nie tylko za postaci magiczne ze świata trolli, ale również za księżniczki, rycerzy, supermenów, zwierzątka ze świata baśni i bajek.

Czytaj więcej...

Mikołajki w klasie 2a

DSC 13106 grudnia 2017r. to magiczna data. Wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Mikołaja. Bo któż nie lubi dostawać prezentów??? W tym roku i do naszej klasy zawitał Mikołaj. Wszystkie dzieci otrzymały paczki. Pani Ala też! Chyba byliśmy grzeczni????

 

Czytaj więcej...

Mikołajkowe spotkanie z Czerwonym Kapturkiem...

SAM 62966 grudnia 2017r. odbyło się przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy 1b. Dzieci zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom z klasy 1a, 1c i 1d teatrzyk pt. „Czerwony Kapturek”. Baśń Czerwony Kapturek jest przykładem baśni ostrzegawczej, która pokazuje skutki nieodpowiedniego zachowania. Uczy, że należy słuchać dorosłych nawet wtedy, gdy czegoś zabraniają, bo mają bogate doświadczenie życiowe i działają dla dobra dzieci. Pokazuje również  jakie postępowanie i cechy charakterudobre i godne naśladowania, a których trzeba się wystrzegać, bo jak w każdej baśni dobro zostało nagrodzone, a zło -  ukarane.  

Czytaj więcej...

Mikołaj w 3f

36 grudnia 2017r. odwiedził nas Mikołaj. Czekaliśmy na niego cały rok. Przyniósł nam drobne upominki: koszulki z imieniem i numerem z dziennika. Nasza pani, Krystyna Guzdaj, również została obdarowana takim prezentem. 

 

Czytaj więcej...

Wizyta górnika w 3f

IMG 20171205 103550Niech żyje nam górniczy stan!!! W związku z obchodzonym 4 grudnia świętem górniczym w naszej klasie gościliśmy pana Henryka Janickiego, który przepracował w kopalni Nowa Ruda 25 lat. Opowiedział uczniom klasy 3f i 3c o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górnika pod ziemią. Zaprezentował też strój galowy górnika. Była to bardzo ciekawa lekcja. Dziękujemy.

 

 

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Pluszowego Misia

4Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodziliśmy 25 listopada 2017r., p. Lucyna Nowacka i Anna Ostromecka zorganizowały wystawę prac plastycznych pt: „Jestem sobie mały miś, gruby miś....” Prace w wykonaniu dzieci uczęszczających do świetlicy, zachwycają różnorodnością i oryginalnością.

 

Czytaj więcej...

Wizyta klasy IIa i IIb w Straży Miejskiej w Szczecinku

P123023124 i 27 listopada 2017r. w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego "Bezpieczny i zdrowy drugoklasista" uczniowie klasy IIa wraz z wych. A. Jaroszyńską oraz IIb wraz z wych. R. Wyroślak udali się z wizytą do Straży Miejskiej w Szczecinku, gdzie spotkały się po raz kolejny z panią Pauliną Peciak- Nazarewską  Celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu, rozmów z nieznajomymi  oraz zachowaniem w przypadku spotkania psa bez smyczy.

Czytaj więcej...

Grunt to dobre wychowanie

20171121 09050321 listopada 2017r. uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią p. Alicją Russ - Szyszka zaprosili szkolnych kolegów z klasy Ia w niezwykłą i pełną przygód podróż do Krainy Dobrych Obyczajów. W tym celu przygotowali przedstawienie inspirowane wierszem Jana Brzechwy pt. „Kwoka”. Mali artyści samodzielnie wykonali rekwizyty i z ogromnym zaangażowaniem podeszli do przydzielonego im zadania.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne Ib

SAM 616617 listopada 2017r. uczniowie klasy 1b  wraz z wychowawczynią p. Alicją Russ- Szyszka wzięli udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w ZS nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Na początku zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty, omawiały przybory wykorzystywane do przygotowania pizzy. Pokrojenie i przygotowanie produktów nie sprawiło pierwszakom żadnych trudności, a wręcz przeciwnie były bardzo zainteresowane i dokładnie wykonywały polecenia.

Czytaj więcej...

Bajka o uwięzionych ptakach

DSC00751BAJKA O UWIĘZIONYCH PTAKACH - pod takim tytułem dnia 10 listopada 2017r uczniowie klas I-IV mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 3c,pod kierunkiem p. Barbary Dobiańskiej. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały inscenizację dzięki, której uświadomiły sobie, co oznacza i czym jest niepodległość

 

Czytaj więcej...

Z odblaskiem bezpiecznej

odblaski 00807 listopada 2017r. uczniowie klasy III b wraz z wych. Agnieszką Paszkiel wzięli udział w akcji Straży Miejskiej „Z odblaskiem bezpieczniej”. Dzieci przygotowały mały występ dla przybyłych do szczecineckiego kina pierwszoklasistów oraz przedszkolaków. Występy oglądały także pierwszaki z naszej szkoły. Dzięki tej akcji wszyscy utrwalili zasady poruszania się w ruchu drogowym oraz uświadomili sobie jak ważne jest noszenie, zwłaszcza jesienią i zimą odblasków, dzięki którym dzieci są lepiej widoczne na drodze. Wszyscy otrzymali zabawne, kolorowe odblaski, które z pewnością dumnie będą nosić przy swoich plecakach. 

Czytaj więcej...

Dzień życzliwości w 3f

IMG 20171023 081711Klasa 3f z wychowaczynią Krystyną Guzdaj wykonała w ramach działań profilaktycznych "Tygodnia uprzejmości" - drzewko życzliwości oraz hasła, zwroty i cytaty. A oto ich piękne prace, które będą zdobiły hol szkoły i klasę.

Czytaj więcej...

Odwiedziny w Sanepidzie 3b

IMG 20171031 10343231 października 2017r. uczniowie klasy III b wraz z wych. Agnieszką Paszkiel w ramach realizacji innowacji „Żyj zdrowo czuj się bombowo” byli w „Sanepidzie”Pierwsza części zajęć, w której uczestniczyli odbyła się pod hasłem „Dlaczego trzeba myć ręce?” . Dzieci dowiedziały się jak wyglądają wirusy, skąd się biorą  oraz w jaki sposób najlepiej pozbyć się ich z własnych rąk. Po tej części zajęć z pewnością każdy będzie częściej dbał o czystość.

Czytaj więcej...

Wizyta w straży pożarnej

DSC 102319 października 2017r. w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego "Bezpieczny i zdrowy drugoklasista" uczniowie klasy IIa wraz z wych. A. Jaroszyńską oraz IIb wraz z wych. R. Wyroślak udali się z wizytą do Straży Pożarnej w Szczecinku. Po przybyciu na miejsce serdecznym uśmiechem przywitał nas  pan Sebastian Głuszak (tata jednej z uczennic), który w formie pogadanki i prezentacji multimedialnej zapoznał dzieci z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia.

Czytaj więcej...

Integracyjne spotkanie z kulturą romską

DSC 09266 X 2017r. uczniowie klasy IIa wraz z wych. A. Jaroszyńską wybrali się na wycieczkę do Świetlicy Integracyjnej "Słoneczko" na Integracyjne Spotkanie z Kulturą Romską. Celem spotkania było poznanie kultury, tradycji i obyczajów romskich. W związku z tym, że jedna z uczennic jest Romką, chętnie przyjęliśmy zaproszenie na spotkanie. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach przybliżających im kulturę, w jakiej wychowywana jest ich koleżanka.

Czytaj więcej...

Warzywniak Ia

20171009 1011111Nadeszła jesień. Przyniosła wiele darów. Z ogrodu: owoce i warzywa, z lasu kolorowe liście, kasztany i żołędzie. Uczniowie z klasy Ia postanowili wykonać kukiełki według własnego pomysłu - właśnie z darów jesieni, a w szczególności z warzyw. Ileż tu ciekawych ludzików, zwierzątek i ufoludków. Każdy chętnie prezentował swoje dzieło. Dzieci, wraz z wychowawczynią p.Danutą Kozłowską, podziwiały prace swoich kolegów i koleżanek.

 

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Imprezy 0 - III.
Powered by Joomla 1.7 Templates