Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

11 listopada dla klas IV-VI

IMG 514910.11.2016r. w naszej szkole, w wigilię Święta Niepodległości, miał miejsce apel, związany z kolejną rocznicą tego doniosłego wydarzenia. Akademia obejmowała klasy IV-VI: ze względu na liczebność klas odbywała się w trzech turach. Młodzi artyści przypomnieli najważniejsze fakty z historii Polski, które poprzedziły rozbiory, ale przede wszystkim te, które doprowadziły do ponownego pojawienia się naszego kraju na mapach Europy.

 IMG 5157

Prawda historyczna została przedstawiona w nieco baśniowej konwencji, by łatwiej trafić do młodego odbiorcy. Elamenty groźnej choreografii np: wielkie, czarne ptaki - symbole zaborców, krążących nad Polską, wplecione w tok występów, podkreślone dramatyczną muzyką wyzwoliły w widzach wiele emocji. Wiecej zdjęć w Galerii...

IMG 5123

Nie zabrakło utworów lirycznych i typowych dla tego dnia piosenek żołnierskich, np. "Pierwsza brygada", ale pojawiły się także elementy radosne i optymistyczne, świadczące o tym, że Święto Niepodległości to, pomimo listopadowej aury, dzień szczęśliwy dla wszystkich Polaków.

IMG 5144

Prezentacja, przygotowana przez p. Zbigniewa Lewickiego, wyświetlana podczas apelu, stanowiła dodatkowy plus uroczystości.

IMG 5221

W rolę artystów wcielili się głównie uczniowie klasy 6a, dzielnie jednak wspomagani przez dziewczynki z 5a oraz chór szkolny pod opieką p. Beaty Anderman. Za całość odpowiedzialna była p. Maria Nowik, nauczycielka języka polskiego  i p. Zbigniew Lewicki, nauczyciel historii.

IMG 5110

Warto nadmienić, że w tygodniu poprzedzającym Rocznicę, szkoła - jak zawsze -  była udekorowana  biało - czerwonymi barwami. W tym roku, oprócz narodowych kotylionów, pojawił się piękny napis "Kocham Cię, Polsko". O wystrój szkoły zadbali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego (p. Maria Nowik i p.Krzysztof Janczurewicz), nauczycielka plastyki, p. Aneta Chęcińska oraz Uczniowie.

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 11 listopada dla klas IV-VI.
Powered by Joomla 1.7 Templates