Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kosz z Gortatem

IMG 5092Od czterech lat Fundacja Marcina Gortata wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki organizuje akcję “Szkolny Skills Challenge - mierz wysoko”, co bardziej przyjaźnie oznacza szkolny turniej zręczności. Akcja swoje korzenie miała w promowanym przedsięwzięciu “Stop zwolnieniom z wf” i ma na celu wyrobienie nawyku aktywnego trybu życia wśród najmłodszych. 

- Akcję organizujemy już czwarty rok- mówi nam Paweł Stalmach, jeden z prowadzących rywalizację z Fundacji Marcina Gortata. - W tym roku dostaliśmy zgłoszenia od ponad 300 szkół, mogliśmy wybrać tylko 50. W tej szczęśliwej pięćdziesiątce jak widać znalazła się szczecinecka “siódemka”. Za nami połowa projektu i mogę śmiało powiedzieć, że szkoła jest na naprawdę wysokim poziomie, na tle innych wypada bardzo dobrze. Chłopiec z najlepszym czasem, ma z pewnością szansę na finałową dziesiątkę. 

 IMG 5016

Wyzwanie młodzieży wyzwoliło niesamowite emocje oraz zdrową rywalizację. Najlepszy wynik był  obwieszczany głośnym aplauzem zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Więcej zdjęć w Galerii...

IMG 5052

Projekt trwa 8 tygodni. W tym czasie w każdej szkole wyłaniany jest jeden zwycięzca. Zakończenie pierwszego etapu odbędzie się 6 grudnia. To wtedy wyłonionych zostanie dziesięciu najlepszych uczniów, którzy otrzymają zaproszenie na finał do Łodzi. Główną nagrodą dla najlepszego małego mistrza jest wyjazd wraz  z nauczycielem wf do Waszyngtonu na mecz NBA, oraz oczywiście spotkanie z twarzą akcji, Marcinem Gortatem.

IMG 5087

Wyjątkowa lekcja wf czekała w czwartkowe (3.11) przedpołudnie na uczniów szczecineckiej SP 7. 

Uczniowie klas 4-6, wyłonieni podczas wcześniejszych eliminacji, mieli wzięcia udziału w niecodziennej rywalizacji. Na wychowanków “siódemki” czekał do pokonania tor przeszkód zaprojektowany osobiście przez Marcina Gortata. 

IMG 5094

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Kosz z Gortatem.
Powered by Joomla 1.7 Templates