Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

97 rocznica Odzyskania Niepodległości

IMG 1752Dnia 9.11.2015r. w Szkole Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku miała miejsce uroczystość, związana z nadchodzącym Świętem Niepodległości. Przygotowali ją uczniowie z klasy 6d oraz 4a. Akademia wykorzystywała formułę programu telewizyjnego, komentującego przygotowania do zbliżającej się rocznicy. Dziennikarze prowadzący program informacyjny "TV Siedem" - Martyna Korwel i Michał Wieczorek - łączyli się ze swoimi reporterkami, które sprawdzały stan wiedzy przechodniów, a także wizytowały m. in. Szkołę Muzyczną oraz jedną ze szkół podstawowych, czyli Siódemkę...

IMG 1753

Oliwia Wziątek, Julia Kulawińska i Julia Kotowicz świetnie się sprawdzały podczas wielu „wejść” na antenę i pomagały przełamać tremę swoim młodszym kolegom z klasy IVa, którzy wcielali się w role przechodniów, a potem, już we własnym imieniu mówili, czym jest dla nich Polska. Więcej zdjęć w Galerii...

IMG 1775

Prowadzący przypominali w międzyczasie wydarzenia, które prowadziły do odzyskania wolności w 1918 roku. Ilustrowane były slajdami. Uroczystościom dodawały uroku pieśni legionowe i piosenki, przygotowane przez chór szkolny pod opieką p. Beaty Anderman.

IMG 1791

Scenografia łączyła elementy studia telewizyjnego oraz symboli narodowych z motywami biało-czerwonych serc, które w tygodniu poprzedzającym akademię pojawiły się także w holu szkoły. Wykonywali je głównie uczniowie klas VI.

IMG 1795

W uroczystości uczestniczyły wszystkie klasy IV- VI , a także chętne klasy III. Za całość odpowiedzialni byli p. Maria Nowik oraz p. Zbigniew Lewicki.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 97 rocznica Odzyskania Niepodległości.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65