Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Cała Polska czyta dzieciom - podsumowanie

Cała Polska czyta dzieciom to akcja, która od lat towarzyszy uczniom Szkoły Podstawowej nr 7. Organizatorzy każdego roku sięgają po różnorodne teksty literackie, by rozwijać zainteresowania czytelnicze i kształtować odbiorcę oraz aktywnego uczestnika życia społecznego i kulturalnego.

 

W tym roku 28 maja uczniowie klasy IVa oraz VIa pod kierunkiem nauczycielki j. polskiego Aliny Tarkowskiej zaprezentowali dzieciom oddziału przedszkolnego wiersze Juliana Tuwima.

Prezentacji wierszy towarzyszyły scenki i konkursy. Najuważniejsi słuchacze zdobyli miłe nagrody. Wspólna zabawa tych mniejszych i tych większych miłośników twórczości Juliana Tuwima udowodniła, że literatura łączy ludzi, inspiruje.

Raz jeszcze potwierdziły się też słowa, że: „Nie wszystko, co jest współczesne, jest wieczne, ale to, co jest wieczne – zawsze jest współczesne”.

Literatura pobudza kreatywność, czego dowiodły barwne prace plastyczne inspirowane wierszami J. Tuwima, które dzieci oddziału zerowego wykonały pod okiem starszych uczniów.

Nagrodzono wszystkie prace, ale szczególne wyróżnienia za piękne prace otrzymali: Wiktoria Krenc, Piotruś Liniewski, Oliwka Niedźwiedź, Małgosia Staluszka i Marcel Wójcik.

Warto dodać, że w tym roku była to już XII edycja akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, a obecni uczniowie klasy IV i VI kilka lat temu byli odbiorcami tekstów czytanych przez ich starszych kolegów.

                                                                                                              mgr Alina Tarkowska

 

 

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Cała Polska czyta dzieciom - podsumowanie.
Powered by Joomla 1.7 Templates