Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Szczecinek czyta dzieciom

bajka2

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że literatura ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Czytanie książek wspomaga szybki rozwój mowy i myślenia, rozwija aktywność poznawczą i zabawową. W młodym wieku dzieci posiadają wielką skłonność do naśladownictwa oraz identyfikowania się z postaciami, co ułatwia im poznanie i przeżywanie świata. Pod wpływem literatury dziecko uczy się kochać, współczuć, podziwiać odwagę i męstwo oraz potępiać przejawiające się zło...

Wychodząc naprzeciw, nauczycielki nauczania zintegrowanego klas I wymyśliły akcję promującą czytanie książek dzieciom przez dorosłych.

Do tej akcji zostali zaproszeni  przedstawiciele naszych władz. Każdy z nich wybrał sobie bajkę i termin czytania. W grudniu gościliśmy p. Krzysztofa Lisa (starostę powiatu szczecineckiego) i p. Jerzego Hardie - Douglasa (burmistrza miasta Szczecinek).

"18 grudnia klasę I b i I c w ramach akcji „Szczecinek czyta dzieciom”  odwiedził pan Jerzy Hardie -Douglas. Pan Burmistrz przeczytał dzieciom Baśń Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.

Czytanie odbyło się w iście bajkowej scenerii: zimowe kamienice, gwieździste niebo, świece…

Pierwszaki z zainteresowaniem słuchały bajki i odpowiadały na pytania.

Nie obyło się bez zdjęcia grupowego na koniec.

 Spotkanie z Panem Burmistrzem przygotowała Dyrekcja i wychowawczynie klas pierwszych – A. Paszkiel i M. Rosa.

 Spotkanie z Panem Starostą przygotowałą Dyrekcja i wychowawczynie klas pierwszych - p. Jolanta Chalusiak i Iwona Joniak.

Panowie bardzo dobrze się spisali. Dzieci z zaciekawieniem słuchały ich interpretacji bajek. Było świątecznie i uroczyście. Więcej zdjęć z tych imprez w Galerii 2012...

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że literatura ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Czytanie książek wspomaga szybki rozwój mowy i myślenia, rozwija aktywność poznawczą i zabawową. W młodym wieku dzieci posiadają wielką skłonność do naśladownictwa oraz identyfikowania się z postaciami, co ułatwia im poznanie i przeżywanie świata. Pod wpływem literatury dziecko uczy się kochać, współczuć, podziwiać odwagę i męstwo oraz potępiać przejawiające się zło.
Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Szczecinek czyta dzieciom.
Powered by Joomla 1.7 Templates