Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Święto Odzyskania Niepodległości

8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy V c i VI a przygotowali przedstawienie przywołujące wydarzenia sprzed 94 lat, gdy Polska walczyła o odzyskanie wolności...

 

Prezentacja miała miejsce w auli muzycznej, która tego dnia wyglądała wyjątkowo.

 IMG 7496

W głębi sceny na biało-czerwonym tle znajdował się ogromny orzeł zakuty w kajdany. Na podłodze rozścielona była siatka maskująca, pokryta jesiennymi liśćmi. Ważną rolę odgrywało podające na scenę światło, które tworzyło niesamowity klimat.

IMG 7474

Elementem scenografii stała się również wystawa prac plastycznych przedstawiająca wizerunek orła. Ważną rolę odegrały też rekwizyty, m.in. elementy żołnierskiego uzbrojenia.

IMG 7470

                Uważam, że przedstawienie było bardzo ciekawe. Duże wrażenie wywarły na mnie kostiumy aktorów, szczególnie mundury. Chłopcy ubrani, jak prawdziwi żołnierze w sposób bardzo sugestywny i przekonujący, odegrali scenę, ukazującą historię młodego legionisty.

IMG 7471

Występom recytatorów towarzyszyły piękne pieśni po mistrzowsku wykonane przez solistów szkolnego chóru.

IMG 7473

                Oczywiście chwilami artyści odczuwali tremę, co można było dostrzec, jednak bardzo dobrze sobie poradzili.

IMG 7469

                Przedstawienie wywarło bardzo dobre wrażenie na widzach i spotkało się z ogromnym aplauzem.

                Naszą grę podziwiali seniorzy, którzy tego dnia byli na widowni. Słów pochwały nie szczędzili nam też nauczyciele oraz koledzy i koleżanki.

IMG 7492

                Myślę, że przedstawienia tego typu są potrzebne. Pokazują uczniom, co zdarzyło się dawno temu w naszej historii i czego my na własne oczy nie mogliśmy zobaczyć.

Akademię przygotowali p. Alina Tarkowska i p. Zbigniew Lewicki. Chór przygotowała p. Beata Anderman. Autorem sprawozdania jest Maciej Maduzia - klasa Vc.

IMG 7464

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Święto Odzyskania Niepodległości.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65