Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Quest „Niepodległość”

IMG 10588 listopada 2019r. w naszej szkole w korytarzach zawisły pytania, dotyczące przeszłości i teraźniejszości Polski. Dziedziny miały szerokie spektrum - od wydarzeń historycznych, przez sport i rozwój techniczny, do sztuki, teatru i literatury. Pojawiły się pytania proste i bardzo trudne. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas IV - VIII, a ponieważ ilość oczekiwanych poprawnych odpowiedzi zależała od przedziału wiekowego, każdy chętny miał spory margines swobody w wyborze tych pytań, które jemu nie sprawiły problemów wiedzowych. Ponadto w szkole pojawili się  uczniowie klasy VIIIa, którzy posiadali fragmenty porozbiorowej mapy Polski. Należało najpierw odnaleźć tych uczniów, oznakowanych biało-czerwonymi elementami, następnie zgromadzić wszystkie osiem części puzzli, nakleić we właściwej konfiguracji i dostarczyć  nauczycielowi. Ta część zadania okazała się najtrudniejsza i niewielu uczniów mogło poszczycić się poprawnym i pełnym wynikiem. Ale próby też się liczyły!

 IMG 1059

Zabawa przyniosła sporo emocji, na pewno dużo wiedzy i, mamy nadzieję, uczyniła święto narodowe bliskim i radosnym wydarzeniem, wpisując się w szkolną praktykę  uczenia patriotyzmu. Warto nadmienić, że  pomimo, iż zabawa dotyczyła klas starszych, wzięły w niej udział także uczennice klasy II a. Gratulujemy dziewczynkom! Wszyscy laureaci otrzymali dodatkowe, bardzo dobre oceny  z historii, a ponadto na apelu podsumowującym I semestr czekają na nich drobne upominki. Dziękujemy za zaangażowanie.

Pomysłodawcami i organizatorami imprezy byli p.Maria Nowik, nauczycielka j. polskiego oraz p.Zbigniew Lewicki - nauczyciel historii.

WYNIKI KONKURSU

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Quest „Niepodległość” .
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65