Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Śpiewamy Niepodległej

DSC 00448 XI 2019r. w naszej szkole rozpoczęliśmy świętowanie z okazji 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Klasy IV- VIII uczestniczyły w koncercie „Śpiewamy Niepodległej”. Ideą spotkania było, oczywiście, upamiętnienie jednego z najważniejszych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, ale ponadto organizatorzy pragnęli uświadomić uczniom, że słowo i muzyka są to istotne nośniki przeszłości i pamiętania o niej. Wspólne śpiewanie to droga do naturalnego i pełnego prostoty patriotyzmu, czego wszystkim Polakom potrzeba, także tym młodym. To zaszczepienie przekonania, że pragniemy tego samego, czego pragnęły pokolenia przed nami- wolnej i szczęśliwej ojczyzny.

 

DSC 0046

Uczniowie chętnie włączali się we wspólne śpiewanie, a teksty, spajające pieśni i piosenki patriotyczne oraz slajdy, wyświetlane podczas koncertu, pomagały umiejscowić melodię w przeszłych wydarzeniach i okolicznościach historycznych.  Być może taka forma świętowania stanie się tradycją „Siódemki”.

DSC 0056

Za tegoroczny koncert odpowiedzialni byli p.Beata Anderman- nauczycielka muzyki, p.Maria Nowik - nauczycielka j.polskiego oraz p.Zbigniew Lewicki- nauczyciel historii. O oprawę graficzną zadbała p.Aneta Chęcińska- nauczycielka plastyki, a o nagłośnienie – p.Krzysztof Janczurewicz.  Artyści to uczennice klasy VIIIa, b oraz chór szkolny.

DSC 0055

DSC 0059

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Śpiewamy Niepodległej.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65