Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warsztaty w Stowarzyszeniu „ATUT”

20181203 1011131Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę wspaniałą zdolność należy w nich pielęgnować i rozwijać. Uczniowie klas 2a i 2b w ramach doradztwa zawodowego, wzięli udział w warsztatach plastycznych, zorganizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem „ATUT” w Szczecinku. Pod opieką wychowawczyń p.Danuty Kozłowskiej i p.Alicji Russ-Szyszka oraz instruktorów i podopiecznych Stowarzyszenia „ATUT” wykonali własnoręcznie, metodą decoupage bombkę bożonarodzeniową. Jak pokazuje praktyka, kształcenie i rozwijanie umiejętności artystycznych stanowi podstawę rozwoju twórczości dziecięcej.

Czytaj więcej...

Oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych

20180219 142413Uczniowie klas trzecich sukcesywnie zapoznają się z ofertą szkół, które przedstawiają swoją propozycję edukacyjną na rok szkolny 2018/2019. Korzystamy z sieci współpracy doradztwa zawodowego i zapraszamy do naszej szkoły promujące się szkoły średnie:

 

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte w ZS nr 2

IMG 4756W środę 16 maja 2018r. uczniowie klas 3 a i 3 b gimnazjum z opiekunem p.Dorotą Bielską wzięli udział w Drzwiach Otwartych Szkoły w Zespole Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV. W programie odbyło się: zwiedzanie szkoły, pracowni zawodowych, internatu, zapoznanie z ofertą edukacyjną, prezentacja poszczególnych zawodów, konkursy z nagrodami, szwedzki stół z przekąskami oraz możliwość skorzystania z usług fryzjerskich. 

 

Czytaj więcej...

Dzień otwarty w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku

DSC08066W środę, 25 kwietnia 2018r. uczniowie klas 3a i 3b odwiedzili Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku. Gimnazjaliści zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły. Zobaczyli pracownie: mechaniczną, stolarską oraz poznali tajniki nauczanych zawodów.

 

Czytaj więcej...

Doradztwo zawodowe

Zajęcia z doradztwa zawodowego w II półroczu odbywają się wg planu:

Poniedziałek 14.35 – 15.20 po wcześniejszym uzgodnieniu - indywidualne spotkania dla uczniów i Rodziców

Wtorek           14.35-15.20 klasa 2B gim

Czwartek       11.40-12.25 3B gim

                      14.35-15.20 7A

Piątek            10.45 – 11.30 3A gim

Doradca zawodowy w Szkole Podstawowej Nr 7 - mgr Barbara Dawlewicz

Konkursy doradztwa zawodowego

zawodZgodnie z założeniami prowadzonego w szkołach podstawowych doradztwa zawodowego, konkurs stanowi element przygotowania uczniów do odpowiedniego planowania kariery i podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych, uwzględniając znajomość własnych zasobów oraz informacje na temat zawodów i rynku pracy.

 

Czytaj więcej...

Warsztaty zawodowe w Zespole Szkół nr 2

zs2W ramach programu doradztwa zawodowego młodzież z klasy III gim ze szkolnym doradcą zawodowym uczestniczyła 19 i 22 lutego 2018r w warsztatach zawodowych w Zespole Szkół Nr 2 im.Księcia Warcisława IV. Szkoła co roku wychodzi z ofertą promocyjną do najstarszych klas, by pokazać możliwości dalszego kształcenia w kierunkach technicznych oraz w szkole branżowej I stopnia. Ofertę szkoły przedstawiali nauczyciele uczący młodzież oraz uczniowie - przedstawiciele każdego kierunku kształcenia.

Czytaj więcej...

Programy Doradztwa zawodowego

zawod2Programy doradztwa zawodowego: „ABC doradztwa zawodowego” – dla klas 7, „Doradztwo zawodowe w klasie II gimnazjum”, „Doradztwo zawodowe w klasie III gimnazjum” - realizowane są w klasach 7 oraz w klasach II i III oddziałów gimnazjalnych. Uczniowie kończący szkołę stają przed wyborem kierunku dalszego kształcenia. Podjęcie decyzji o wyborze zawodu jest trudne. Ważne jest wyposażenie młodzieży w umiejętności przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu, które rzutować będą na dalszy przebieg kariery zawodowej młodego człowieka.

Czytaj więcej...

Copyright © 2018 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Doradztwo zawodowe.
Powered by Joomla 1.7 Templates