Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Lekcja historii klasy IIIa

P11904569 października 2014r. klasa IIIa wraz z wychowawcą p. Jolantą Chalusiak uczestniczyła w pierwszej lekcji muzealnej w szczecineckim muzeum pt. "Od rycerza do żołnierza". Prelegentka opowiadała uczniom o zmianach jakie zaszły na przestrzeni wieków wśród walczących...

 

P1190455

Opisując ich wygląd pokazywała eksponaty mundurów, wyposażenia i broni jaką się posługiwali się walczący. Po takich zajęciach wszyscy uczniowie potrafili wymienić różnice między rycerzem a żołnierzem wskazując na ich ubiór czy rodzaj używanej broni.

P1190462

Doskonałym sprawdzianem okazały się prace plastyczne, których tematem była postać rycerza lub żołnierza, a które zawierały wiele elementów zasłyszanych na lekcji muzealnej. Nasza przygoda z muzeum dopiero się zaczęła. To była ciekawa i bardzo pouczająca lekcja historii.

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Lekcja historii klasy IIIa.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65