Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Żonkile, upamiętniające powstanie w getcie warszawskim

zonkile 10Od 19 kwietnia 2021r. uczniowie klas 3c i 3e wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Dobiańską i p. Renatą Balcer- Klein włączyli się do akcji Żonkile, upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim. 

Uczniowie wzięli udział w premierach filmowych i literackich na kanale YouTube oraz na Facebooku Centrum Edukacyjnego Muzeum POLIN. Wysłuchali opowiadań: Zofii Staneckiej "Pamięć drobinek" oraz Justyny Bednarek "Historia z pewnej ulicy".

Opowiadania te były inspiracją do omówienia zagadnień związanych z przyjaźnią, wzajemną pomocą. Uczniowie w trakcie zajęć rozpoznawali i nazywali własne emocje. Poznali również podstawowe informacje na temat życia podczas II wojny światowej. Była to również okazja do tego, aby dowiedzieć się kim są Żydzi i kim są osoby odznaczone medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. To była ciekawa lekcja historii.

 zonkile

zonkile 2

zonkile 3

zonkile 4

zonkile 5

zonkile 6

zonkile 7

zonkile 8

zonkile 9

 

Copyright © 2021 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Żonkile, upamiętniające powstanie w getcie warszawskim.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65