Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Akcja "Wymień się książką"

bok2W ramach realizacji tegorocznego priorytetu, dotyczącego czytelnictwa, w naszej szkole podjęto się wielu działań, realizuje się programy edukacyjne i projekty. Nauczycielka języka polskiego, p.Maria Nowik zaproponowała akcję „Wymień się książką!” To szkolny projekt, opierający się na pomyśle „Booking crossingu”, bardzo popularnego nie tylko w naszym mieście, ale w Polsce i na świecie.

Zasada wymiany jest prosta - przynosimy książki, z których już wyrośliśmy albo które nie trafiły w nasze gusta czytelnicze, albo może mamy podwójne egzemplarze, albo...Powodów do podzielenia się książką jest tyle, ilu czytających ludzi !

Akcja pełną parą ruszyła w poprzednim tygodniu, czyli od 21 listopada. W holu szkoły znajduje się, zakupiony specjalnie w tym celu przez dyrekcję szkoły, regał z kilkunastoma lub kilkudziesięcioma pozycjami – ilość waha się w zależności od poczytności przynoszonych egzemplarzy.

Bardzo dziękujemy tym, którzy od pierwszego dnia wspierają naszą akcję. Książki znikają naprawdę w szybkim tempie, zatem prosimy o świąteczne porządki w domowych biblioteczkach i bibliotekach. Liczymy także, że hasło zrozumiałe jest właściwie - jeśli jedną biorę, drugą przynoszę. Tylko wtedy akcja ma szanse powodzenia.

Budujące jest to, że z tej biblioteki „pierwszego kontaktu” korzystają uczniowie, czekający na swoich rodziców lub na dodatkowe zajęcia. Dało się zauważyć dzieci czytające dla przyjemności i bez przymusu sięgające po tak anachroniczny zabytek jak książka!

Autorka i koordynatorka apeluje gorąco o wsparcie- włączmy się w ten projekt wszyscy, bo książka łączy pokolenia! Półeczka dla dorosłych też jest. Zatem wymieniajmy się i czytajmy, bo to po prostu przyjemne.  

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Akcja "Wymień się książką".
Powered by Joomla 1.7 Templates