Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Język angielski 3c - lekcja 2

Lekcja 2 

Good morning children! Witam również rodziców -  Hello everyone!

Witajcie na trochę innej lekcji języka angielskiego.Oprócz książek przyda Wam się do zajęć komputer lub inne urządzenie ponieważ będziemy słuchać piosenek i robić zadania online. Ok? Let’s start the lesson!!!

  1. Utrwalamy nazwy dni tygodnia: Let’s sing together:
  • Pod piosenką są zadania do uzupełnienia.

Po lewej stronie pod napisem WRITE THE MISSING LETTERS - uzupełniamy brakujące litery w nazwach dni tygodnia. Po prawej stronie pod napisem WRITE THE DAYS OF THE WEEK uzupełniamy nazwy dni tygodnia (kolejność jak w piosence - to nie poniedziałek!)

  • Gdy skończymy naciskamy FINISH a następnie napis po lewej check my answers - komputer sprawdza nasze odpowiedzi.

https://www.liveworksheets.com/worksheets/en/English_as_a_Second_Language_(ESL)/Days_of_the_week/DAYS_OF_THE_WEEK_jc1354zx

2. Open your workbooks at page 44. Otwórzcie proszę ćwiczenia str 44

Wykonujemy zadanie 5 - Znajdź dni tygodnia i zapisz je.

3. A teraz przypominamy sobie słówka związane z naszym hobby.

What’s your hobby? What do you like to do?-Jakie jest twoje hobby? Co lubisz robić?

The Hobbies Song for Kids | What Do You Like to Do? | Fun Kids English

 

A ty? Co lubisz robić?:

Narysuj mi proszę swoje hobby, co lubisz robić? Wykonaj plakat technika dowolna - kartka z bloku (może być kilka rzeczy jeśli masz ochotę). Super byłoby gdybyś podpisał/a swoje hobby. My hobby is……My hobby is drawing pictures. (Moim hobby jest rysowanie). Jeśli w podręczniku nie ma słowa określającego hobby dziecka prosze skorzystać z tłumacza google :-) Gotowe prace proszę przynieść po powrocie do szkoły na lekcje. W razie przedłużającej się kwarantanny wyślę państwu na Librusa mój email na który będzie można przesłać zdjęcie wykonanego dzieła. Thank you and see you soon!

Dziękuję i do zobaczenia

Małgorzata Świątek

Copyright © 2020 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 Język angielski 3c - lekcja 2 .
Powered by Joomla 1.7 Templates