Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs "Biało - Czerwoni"

We wtorek, 20 XI, w ramach podsumowania rocznicowych obchodów Święta Odzyskania Niepodległości, uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą na ten temat., miał bowiem miejsce Konkurs „Biało - Czerwoni”, przygotowany przez p. Marię Nowik oraz p. Zbigniewa Lewickiego. W szkole pojawiły się biało-czerwone karty z pytaniami, dotyczącymi wydarzeń, postaci, dokonań z tego okresu, ale też czasów późniejszych, np. współczesności Polski.

Czytaj więcej...

JAK ZROZUMIEĆ NIEPODLEGŁOŚĆ

DSC01029Dnia 08 listopada 2018r uczniowie klas I-IV mogli obejrzeć przedstawienie pod tytułem "JAK ZROZUMIEĆ NIEPODLEGŁOŚĆ" przygotowane przez uczniów klas 1-3, pod kierunkiem pań: Barbary Dobiańskiej, Alicji Russ - Szyszka i Renaty Balcer- Klein. Młodzi aktorzy z dużym zaangażowaniem przekazali widzom trudne losy naszej Ojczyzny i jej drogi do niepodległości. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały inscenizację, dzięki której zrozumiały co oznacza i czym jest niepodległość.

Czytaj więcej...

Jaki znak Twój? - Orzeł Biały!

DSC01074Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. "Jaki znak Twój? - Orzeł Biały!". Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłymi pomysłami przy wykonaniu naszego godła. Wszystkie prace konkursowe zostały zaprezentowane na wystawie w holu naszej szkoły.

Autorom prac gratulujemy!

Czytaj więcej...

Kwiaty dla Niepodległej

DSC01084W dniu 09 listopada 2018r. zostały ogłoszone wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego dla klas I-III pt. "Kwiaty dla Niepodległej", zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 5 w Szczecinku. Podczas uroczystej akademii zostały wręczone nagrody i wyróżnienia. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

 

Czytaj więcej...

Obchody 100 lecia Niepodległości - apel

DSC 0020Za dwa dni nastąpi wyjątkowy dzień, dzień w którym będziemy świętować setną rocznicę odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 roku – ta data powinna zapisać się w sercu każdego Polaka. Z tej okazji uczniowie klas V-VIII oraz III gimnazjum przygotowali uroczystą akademię. Przez 123 lata niewoli walczyły całe pokolenia Polaków. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów. Dzisiaj oddaliśmy im hołd.

 

I cóż powiedzą tomy słowników,
lekcje historii i geografii,
gdy tylko o niej mówić potrafi
krzak bzu kwitnący i śpiew słowików.

Choć jej granice znajdziesz na mapach,
ale o treści, co je wypełnia,
powie ci tylko księżyca pełnia
i mgła nad łąką, i liści zapach.

Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
co o nią walczył, cierpiał i wierzył.

W szumie gołębi na starym rynku,
w książce poety i na budowie,
w codziennej pracy, w życzliwym słowie,
znajdziesz ją w każdym dobrym uczynku.

Antoni Słonimski

„Polska”

Czytaj więcej...

Świętujemy rocznicę niepodległości – ciąg dalszy…

IMG 0816W Siódemce już od ubiegłego roku szkolnego przypominaliśmy o tym wyjątkowym wydarzeniu. A, im bliżej oczekiwanej daty, tym więcej się dzieje. Codziennie widać w szkole przeróżne poczynania o charakterze patriotycznym:Samorząd Uczniowski także wziął udział w narodowym świętowaniu. Wszystkie klasy IV -VIII oraz oddziały gimnazjalne wykonywały biało-czerwone łańcuchy. Technika była dowolna, byle długość łańcucha oszałamiała!

Czytaj więcej...

Mapa Polski

IMG 0861Na naszej mapie coraz więcej pocztówek. Do 100 pozdrowień brakuje już tylko siedemnastu. Dzisiaj wystawę ozdobiły przepiękne prace przedstawiające Szczecinek w wykonaniu dzieci ze świetlicy szkolnej.

 

Czytaj więcej...

Smaczne białe i czerwone

DSC00982Smaczne białe i czerwone - ciasta, ciasteczka, galaretki i wszelkie inne przysmaki.  Dzięki Naszym Rodzicom siódmy dzień listopada, dla nas pierwszaków i dla naszych starszych koleżanek i kolegów, była najsłodszym listopadowym dniem w tym roku. Fajnie, że NIEPODLEGŁOŚĆ może być biało- czerwona i słodka.

 

Czytaj więcej...

Konkurs historyczny "Nasza Niepodległa..."

IMG 0852W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości Polski odbył się konkurs historyczny, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą o czasach budowania niepodległej Polski, jak i o najistotniejszych faktach z dziejów naszego kraju. Konkurs przebiegał zgodnie z zasadami programu "Jeden z dziesięciu". Wzięli w nim udział uczniowie reprezentujący klasy VI, VII i VIII naszej szkoły.

 

Czytaj więcej...

Smaczne biało - czerwone

IMG 0837Trzeci dzień obchodów Tygodnia Niepodległościowego w klasach 1-3. Dziś świętujemy pod hasłem "Smaczne biało-czerwone"Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu pyszności....

 

Czytaj więcej...

Kto ty jesteś?

45613281 751394941868367 2246649014025977856 nW poniedziałek 5 listopada 2018r. uczniowie klas pierwszych brały udział w konkursie plastycznym pt."Kto Ty jesteś?", którego celem było wykonanie orła widniejącego na godle Polski. Gratulujemy kreatywności i sprytu uczestnikom! Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która znajduje się w segmencie E.

 

 

Czytaj więcej...

100 staropolskich słów na 100 lat Niepodległości

3W październiku uczniowie klas IV - VIII na lekcjach języka polskiego przenieśli się w czasie. Rozmawiali o polszczyźnie staropolskiej. Efektem ich pracy jest wystawa, którą można podziwiać na holu głównym "100 staropolskich słów na 100 lat Niepodległości". Kolejnym etapem pracy jest napisanie opowiadania zawierającego jak największą liczbę wyrazów staropolskich. Organizatorki: p.Maria Nowik, p.Anna Ostromecka, p.Malwina Rosa-Pawlik

Czytaj więcej...

100 pozdrowień na 100 lat Niepodległości

4Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji "100 pozdrowień na 100 lat Niepodległości". Projekt łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy wezmą udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Wysyłają do siebie pocztówki z pozdrowieniami, a następnie umieszczają je na mapie konturowej Polski.

 

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej

Dnia 27 września 2018 roku w naszej szkole miał miejsce Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej. Jego inicjatorami i organizatorami byli: p.Maria Nowik, p.Beata Anderman, p.Aneta Chęcińska oraz p.Zbigniew Lewicki.Swój akces zgłosiło 14 podmiotów ze szkół szczecineckich oraz z powiatu, np. z Parsęcka, Jelenia, Grzmiącej czy Łubowa. Pojawili się soliści, zespoły wokalno - muzyczne a także bardzo liczne chóry. Dobór repertuaru był przekrojowy - od pieśni legionowych, przez piosenki partyzanckie po szlagiery filmowe.  Wszystkie łączył fakt, że wywoływały wzruszenie widowni i wpisywały się w historię Polski.

Czytaj więcej...

Piękna nasza Polska cała - konkurs

IMG 20180521 123128Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zaplanowane na 2018 i związane z jubileuszem stu lat od odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską 11 listopada 1918 to niecodzienne wydarzenie. W związku z tym postanowiliśmy zorganizować szereg akcji związanych w tym jubileuczem. W maju odbył się cykl konkursów patriotycznych pt. „Piękna nasza Polska cała” dla uczniów klas I-III. Uczniowie na poziomach wspólnie bawili się i konkurowali ze sobą wykorzystując swoją wiedzę na temat naszej ojczyzny, symboli narodowych i historii.

Czytaj więcej...

Święto Flagi

DSC 0033Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, klasy IIIa i IIIb zaangażowały się w przygotowanie biało - czerwonych flag. Ich prace plastyczne tworzą piękną dekorację na szkolnym holu.

 

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Obchody 100 lecia Niepodległości
Copyright © 2022 Oficjalna strona Szkoły Podstawowej Nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
2011 100 lecie Odzyskania Niepodległości.
Powered by Joomla 1.7 Templates

Notice: Use of undefined constant JSON_UNESCAPED_SLASHES - assumed 'JSON_UNESCAPED_SLASHES' in /home/siodemka/ftp/Joomla_2.5.4-Stable-Full_Package2/plugins/content/sigplus/core/engines.php on line 65